Slider
31 sierpnia 2018

Klub

Założycielem Akademii Karate Tradycyjnego w Płocku (AKT Płock) i jednocześnie głównym trenerem jest sensei Piotr Kuś (3 DAN WTKF) – absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, licencjonowany instruktor Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, egzaminator klasy A PZKT i sędzia międzynarodowy World Traditional Karate Federation, były członek kadry narodowej PZKT oraz mistrz Europy i wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kumite, kata i fuku-go.

Swoją przygodę z karate tradycyjnym sensei Piotr rozpoczął w 1999 roku pod okiem wybitnego szkoleniowca senseia Andrzeja Olecha (6 DAN WTKF) w Kluczborskim Klubie Karate, uważanym w środowisku sportowym za polską kuźnię talentów w tej dyscyplinie.  Trwa ona nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Karate tradycyjne to jego życiowa pasja, którą stara się zaszczepić swoim podopiecznym.

W 2012 roku sensei Piotr przeniósł się z rodzinnego Kluczborka do Płocka, gdzie szkoli dzieci, młodzież i dorosłych. Jego podopieczni, aktywnie uczestnicząc w licznych turniejach, odnoszą sukcesy zarówno na arenie wojewódzkiej, krajowej jak i międzynarodowej.

 Akademia Karate Tradycyjnego Płock zrzesza obecnie ponad 150 karateków. Dbamy o rozwój swoich wychowanków już od najmłodszych lat, wkładając całe serce w to co robimy. Promujemy aktywny tryb życia, wyzwalamy ducha walki oraz uczymy współzawodnictwa fair play. Kształtujemy charakter oraz właściwe postawy społeczne. Zarażamy innych naszą pasją, entuzjazmem i pozytywną energią.

Systematyczny trening uczy najmłodszych pokory i dyscypliny, ośmiela oraz pomaga pokonać własne słabości. Pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej sylwetki. U dorosłych natomiast pozwala cieszyć się dobrą kondycję fizyczną i lepszym samopoczuciem.

Karate rozwija wszechstronnie i harmonijnie. Takich zalet nie ma żadna dyscyplina sportowa.

Karate tradycyjne w naszej Akademii to nie tylko treningi i egzaminy na wyższe stopnie kyu. Dla nas równie cenna jest rodzinna atmosfera. W związku z tym dla naszych podopiecznych i ich rodzin organizujemy:

 

– obozy oraz półkolonie letnie i zimowe,

– pikniki, wyjazdy weekendowe, wycieczki rowerowe,

– seminaria z mistrzami świata i Europy oraz trenerami klasy światowej,

– pokazy sportowe i eventy okolicznościowe.

Dołącz do nas!  Zapraszamy!

 

 
„Zwycięstwo nie jest ostatecznym celem karate. Zwycięstwo nad sobą jest najważniejsze.” – Funakoshi Gichin