Slider

III Mistrzostwa Polski Senior +🥋 i XXI Puchar Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karate Cup🏆- Relacja

Mamy medalistów Mistrzostw Polski ❗
W ostatnią sobotę września w Pruszkowie odbyły się III Mistrzostwa Polski Senior +🥋 i XXI Puchar Polski w Kumite Drużynowym Mazovia Karate Cup🏆
Dorośli zawodnicy już po raz trzeci mieli okazję do zmierzenia się z innymi karatekami z całej Polski🇵🇱. Andrzej Kazimierczyk w grupie białych, żółtych i pomarańczowych pasów zajął 1 miejsce w kumite🎉, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Polski💪. W grupie brązowych i czarnych pasów startował Piotr Bałdyga, który zdobył brązowy medal w kumite👏🥉 oraz sensei Piotr Kuś, który obronił tytuł w kata, stając trzeci raz z rzędu na najwyższym stopniu podium🎊🏆🥇.
W tym samym czasie rozegrywała się Mazovia Karate Cup, w której nie zabrakło reprezentacji naszego klubu🥋💥. W grupie juniorów i juniorów młodszych drużynę stworzyli Michał Ronek, Grzegorz Lotarski i Adam Czarnecki. Pomimo zaciętych walk chłopcy nie wyszli z grupy.
Natomiast w kategorii juniorek i juniorek młodszych Wika Włodarczyk i sensei Olga Kacprzak wystartowały z Izą Nurzyńską z Akademii Sportu i Karate w Warszawie, tworząc drużynę Mazowieckiego Związku Karate Tradycyjnego. Po emocjonalnym starciu weszły do półfinału👏🎉. Niestety niewielką różnicą punktową przegrały walkę o 3 miejsce😢.
Trzeba podkreślić, że zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt były jednymi z najmłodszych składów na tych zawodach👏.
Wnioski wyciągnięte z wielu stoczonych pojedynków dadzą jeszcze większe szanse na zdobycie medali w przyszłości➡️🎖️.